Technical leadership – recenzja

Technical leadership – recenzja

Technical leadership – od eskperta do lidera Mariusza Sieraczkiewicza jest ksiażką o tym co może czasem bardziej doświadczonym programistom się przytrafić. Tym czymś jest awans na lidera.

Awans na lidera technicznego

Dla wielu z Was może to być trudne doświadczenie. Pomijając fakt, że pewnie najlepiej czujesz się w zero-jedynkowym świecie programowania. Uważasz, że Twoje kodowanie jest niezastąpione a Twoje umiejętności miękkie nie są najwyższe, to na co Ci ten awans?

Zadaniem lidera jest stworzenie wizji, a w efekcie planu działań, dzięki któremu środowisko pracy zespołu będzie sprzyjać efektywności.

Dzięki tej książce poznasz parę sposobów jak radzić sobie jako lider. Pierwsze i najważniejsza kwestia, to wcale nie potrzebujesz mieć mega wysokich umiejętności miękkich aby być liderem. Wiele z nich można wyćwiczyć i nabyć wraz z doświadczeniem.

Technical leadership od eksperta do lidera

Technical leadership – nauczysz się

Oprócz tego dowiesz się jakim być liderem wraz z głównymi cechami dobrego przywódcy oraz głównymi jego grzechami. Nieobce będę dla Ciebie sposoby prowadzenia rozmowy, przekazywanie informacji zwrotnych, techniki motywacyjne. Nauczysz się jak skutecznie i efektywnie prowadzić spotkania, jak radzić sobie z konfliktami, jak tworzyć relacje z biznesem.  Będziesz wiedział kiedy lepiej być mentorem a kiedy coachem. Last but not least dowiesz się jak pogodzić prace techniczne z nietechniczymi.

Na koniec jeszcze jeden z chyba najlepszych cytatów tej książki w rozdziale na temat strategii Walta Disneya:

Być może zauważyłeś, że osoby reprezentujące kierownictwo częściej mają preferencję w kierunku marzyciela, zaś osoby techniczne w kierunku krytyka. To w uproszczony sposób pokazuje, dlaczego tak trudno wyższemu kierownictwu porozumieć się z IT.

Książkę “Technical leadership” na pewno polecam każdemu, kto awansuje z programisty na lidera, każdemu kto zarządza zespołem. Dzięki niej wejście w rolę przywódcy nie będzie aż tak trudne jak może Ci się wydawać. Polecam ją również tym osobom które, pracują w samoorganizujących się zespołach. Informacje zawarte w tej książce również będą dla Was przydatne.

Jeśli ktoś jest zainteresowany kupnem to książki są dostępne:
ebook i papier.